Paliativa.cz

PRO ŠIROKOU VEŘEJNOST

PRO ŠIROKOU VEŘEJNOST
Otázka

Je mi 64 let a vrátila se mi po sedmi letech rakovina, tentokrát s metastázami do mozku. Mám jít na operační zákrok, který je rizikový. Se starší dcerou jsem se domluvila, všechno ví. Máme ale špatné vztahy v rodině, bojím se, že větší váhu bude mít slovo mého manžela, se kterým už ale několik let nežijí. Jak zařídit, aby můj zdravotní stav lékaři konzultovali s dcerou?

Odpověď

Při příjmu k hospitalizaci budete podepisovat mnoho dokumentů, a mimo jiné se vás budou ptát, komu mohou lékaři podávat informace o vašem zdravotním stavu.

Můžete se také s dcerou domluvit, že bude lékařům partnerem pro rozhodování nejen při této hospitalizaci, ale kdykoliv jindy v budoucnu. Představte si například, že je na výběr ze dvou nebo více variant léčby, z nichž každá má své přínosy i svá negativa, ale vy sama jste v umělém spánku. Pokud bude mít lékař možnost poradit se s někým, kdo vás dobře zná, bude rozhodování méně náročné. A je to kupodivu prosté: stačí o tom sepsat krátké prohlášení a dojít s ním na kterýkoliv úřad ověřit podpis.


URL adresa: http://paliativa.cz/podpora-domaci-paliativni-pece/casto-kladene-otazky/148
Operační program zaměstnanost Ministerstvo zdravotnictví ČR